Roll of Honour

 2016/17 Season
Youth (Steve Wilson) John Bryan Coventry Minor Football League Fair Play Award Winners
Youth (Steve Wilson) Brinklow Tournament Runners Up
u16's (Darren Timms) John Bryan Coventry Minor Football League Cup Winners
u16's (Darren Timms) Brinklow Tournament Runners Up
u15's (Nick Edwards) Nursing Cup Final Runners Up
u14's (Dave Hale) John Bryan Coventry Minor Football League (Div B) Winners
u14's (Dave Hale) Brinklow Tournament Winners
u9's (Martin Smith) Christ the King Tournament Winners
u8's Colts (Lee Bush) Brinklow Tournament Runners Up
u8's Colts (Gary Johnson) John Bryan Coventry Minor Football League Cup Winners

 2015/16 Season
u16's (Steve Wilson) Brinklow Tournament Runners Up
u15's (Darren Timms) John Bryan Coventry Minor Football League Fair Play Award Winners
u14's (Wayne Pulford) John Bryan Coventry Minor League (Div A) Winners
u14's (Wayne Pulford) Bedworth Nursing Cup Winners
U13's (Dave Hale) John Bryan Coventry Minor League (Div D) Winners
U12's (Austin O’Malley) Brinklow Tournament Runners Up
U10's (Gary Coward) Brinklow Tournament Runners Up
U10's (Gary Coward) John Bryan Coventry Minor Football League Fair Play Award Runners up
U8's (Martin Smith) Brinklow Tournament Runners Up
U8's (Martin Smith) Christ the King Tournament Runners Up

 2014/15 Season
Seniors Reserves (Bob Kearney) Coventry Alliance Division 3 Runners up
Seniors Reserves (Bob Kearney) Peter Toogood Cup Runners up
u16's (Jim McCulloch) Brinklow Tournament Winners
u16's (Jim McCulloch) John Bryan Coventry Minor League Fairplay Award Runners Up
u14's (Darren Timms) Brinklow Tournament Runners Up
u13's (Wayne Pulford) John Bryan Coventry Minor League (Div A) Winners
u13's (Wayne Pulford) Bedworth Nursing Cup Winners
u13's (Wayne Pulford) John Bryan Coventry Minor League Cup Winners
u13's (Wayne Pulford) Brinklow Tournament Runners Up
u13's (Wayne Pulford) 'Holy Name FC' Tournament Winners
u13's (Wayne Pulford) Silverdale (Walsall) Tournament Winners
 u10's Colts (Kerry Simms)  Mid Warwickshire League Winter Cup Runners Up
u10's Juniors (Andy Gilbey) John Bryan Coventry Minor League Spring Trophy Runners-up
 u7's (Martin Smith)  Brinklow Tournament Runners Up

 2013/14 Season
Seniors Reserves (Bob Kearney) Major Boyd Carpenter Cup Winners
u15's (Jim McCulloch) John Bryan Coventry Minor League (Div B) Winners
u15's (Jim McCulloch) Bedworth Nursing Cup Runners up
u13’s (Scott Craig) John Bryan Coventry Minor League (Div B) Runners up
u13’s (Darren Timms) Brinklow Tournament Runners Up
u12's (Wayne Pulford) John Bryan Coventry Minor League (Div A) Winners
u12's (Wayne Pulford) Bedworth Nursing Cup Winners
u11’s (Gary Coward) Joe Spooner Tournament Runners up
u11’s (Gary Coward) Brinklow Tournament Runners Up
u11’s (Gary Coward) Southam Tournament Winners
u10's (Martin Smith) Brinklow Tournament Winners
u9's (Andy Gilbey) John Bryan Coventry Minor League Spring Trophy Event (Larkin) Runners-up
u9's (Andy Gilbey) John Bryan Coventry Minor League Winter Cup (Godiva League) Winners

 2012/13 Season
Seniors (Paul Huddlestone) Coventry Alliance Premier Division Winners
Seniors Reserves (Bob Kearney) Coventry Alliance Division 4 Winners
u13’s (Steve Wilson) John Bryan Coventry Minor League (Div D) Runners Up
u12’s (Scott Craig) John Bryan Fair Play Runners Up
u12’s (Scott Craig) Bedworth Eagles Tournament Winners
u11’s (Wayne Pulford) John Bryan Coventry Minor League (Div A) Winners
u11’s (Wayne Pulford) John Bryan Coventry Minor Cup Winners
u11’s (Wayne Pulford) Joe Spooner Tournament Runners up
u11’s (Nick Edwards) Brinklow Tournament Winners
u11’s (Wayne Pulford) Brinklow Tournament Runners Up
u11’s (Wayne Pulford) Leamington Hibs Tournament Winners
u11’s (Wayne Pulford) Bulkington Tournament Runners up
u10’s (Gary Coward) Mid Warwickshire (Div 1) Runners Up
u10’s (Gary Coward) Mid Warwickshire Supplementary Cup Winners
u10’s (Gary Coward) Selsey Tournament (Sussex Cup) Winners
u10’s (Gary Coward) Kenilworth Wardens 7-a-side Runners Up
u10’s (Gary Coward) Groby 9-a-side Runners Up
u10’s (Gary Coward) Coupe De Lutterworth 7 a side Winners
u10’s (Gary Coward) Brinklow Tournament Runners Up
u10’s (Gary Coward) Bilton Ajax 9 a side Winners
u10’s (Gary Coward) Bedworth Eagles Tournament Winners
u10’s (Gary Coward) Bulkington Tournament Runners up

 2011/12 Season
Seniors (P Huddlestone/B Kearney) Ted Boscott Memorial Shield - Club Of the Year
Seniors (Paul Huddlestone) Coventry Alliance Division 1 (H.J. Rayner Cup) Winners
Seniors (Paul Huddlestone) Foleshill Charity Cup Winners
Seniors (Paul Huddlestone) Bedworth Nursing Cup Winners
Seniors (Paul Huddlestone) Telegraph Challenge Cup Runners up
Seniors (Paul Huddlestone) Crick 6-a-side Winners
Seniors Reserves (Bob Kearney) Coventry Alliance Division 5 (Michael John Morton Trophy) Winners
Seniors Reserves (Bob Kearney) H E Mann Cup Winners
Youth (Gary Stothard) John Bryan Coventry Minor League (Div B) Runners Up
u12’s (Steve Doherty) John Bryan Coventry Minor u12's 'B' Supplementary Cup Runners Up
u12’s (Steve Wilson) John Bryan Coventry Minor u12's 'D' Supplementary Cup Runners Up
u10’s (Wayne Pulford) John Bryan Coventry Minor League (Div A) Winners
u10’s (Wayne Pulford) John Bryan Coventry Minor Cup Winners
u10’s (Wayne Pulford) Beaumont Town 9v9 Tournament Winners
u9’s (Gary Coward) Mid Warwickshire League Cup Runners up

 2010/11 Season
Seniors (Paul Huddlestone) Coventry Alliance Division 2 Winners
Seniors (Paul Huddlestone) Bedworth Nursing Cup Winners
Seniors (Paul Huddlestone) Crick 6-a-side Runners up
u16’s Girls(Neil Cooper) Brinklow 6-a-side Runners up
u13’s (Declan Mellett) Brinklow 6-a-side Runners up
u12’s (Jim McCulloch) Brinklow 6-a-side Winners
u12’s Girls(Martin Humphries) Brinklow 6-a-side Winners
u12’s Girls(Martin Humphries) Brinklow 6-a-side Runners up
u12’s Girls(Martin Humphries) Ibstock 6-a-side Runners up
u12’s Girls(Martin Humphries) Friendly League Winners
u12’s Girls(Martin Humphries) Fair Play award
u12’s Girls(Martin Humphries) Shaw Sheet Challenge Cup Finalists
u11’s (Steve Wilson) Fair Play Award - Minehead
u10’s (Scott Craig) Brinklow 6-a-side Runners up
u9’s (Wayne Pulford) Brinklow 6-a-side Winners
u9’s (Wayne Pulford) Chetwynd 6-a-side Winners
u9’s (Wayne Pulford) John Bryan Coventry Minor League (Div A) Winners
u9’s (Wayne Pulford) John Bryan Coventry Minor Cup Runners up
u9’s (Wayne Pulford) Rugby Town Festival Runners up
u9’s (Wayne Pulford) R & T Tours Weymouth Cup Winners
u9’s (Wayne Pulford) Bulkington FC Tournament Winners

 2009/10 Season
Seniors (Paul Huddlestone) Brinklow 6-a-side Internal Competition Winners
Youth (Mick Holt) Brinklow 6-a-side Internal Competition Runners up
u15’s Girls (Liz Clarke) Alveston Invitation Cup Winners
u15’s (Gary Stothard) John Bryan Coventry Minor League (Div B) Winners
u12’s (Declan Mellett) John Bryan Coventry Minor Cup Runners up
u11’s Girls(Martin Humphries) Chetwynd A.F.C 6-a-side Winners
u11’s (Jim McCulloch) Brinklow 6-a-side Runners up
u10’s (Nick Wash) John Bryan Coventry Minor League (Div B) Winners
u10’s (Steve Wilson) Folly Lane 11-a-side Winners
u9’s (Scott Craig) Brinklow 6-a-side Winners
u9’s (Scott Craig) John Bryan Coventry Minor Cup Winners
u7's (Gary Coward) Jaguar 6-a-side Winners
u7's (Gary Coward) Jaguar 6-a-side Runners up

 2008/09 Season
Seniors (Paul Huddlestone) Foleshill Charity Cup Winners
Seniors (Paul Huddlestone) Coventry Alliance Div 3 Runners up
u16’s (Tony Glasscoe) Brinklow 6-a-side Runners up
u15’s (Dave Wright) Brinklow 6-a-side Winners
u15’s (Dave Wright) John Bryan Coventry Minor League (Div C) Runners up
u14’s (M Pulford/G Stothard) Brinklow 6-a-side Runners up
u14’s (G Stothard/M Pulford) John Bryan Coventry Minor League (Div C) Runners up
u14’s Girls(Liz Clarke) Coventry Girls League Joint Winners
u14’s Girls(Liz Clarke) Coventry Girls League Cup Winners
u12’s Girls(Chris Brain) Brinklow 6-a-side Runners up
u11's (Declan Mellett) Brinklow 6-a-side Winners
u10’s (Wayne Pulford) Brinklow 6-a-side Winners
u10’s (Wayne Pulford) Admirals 6-a-side Winners
u9’s (Ian Harteveld) Whitley Football Festival Runners up
u8’s (Scott Craig) Copsewood 6-a-side Winners

2007/08 Season
u15’s (Neil Huddlestone) John Bryan Coventry Minor League Runners up
u14’s (Dave Wright) Brinklow 6-a-side Runners up
u13’s Girls(Liz Clarke) Coventry & District Girls League Runners up
u13’s Girls(Liz Clarke) Coventry Girls League Cup Runners up
u12's  (Rich Farthing) Brinklow 6-a-side Runners up
u10's  (Declan Mellett) Hillmorton 6-a-side Winners
u10's  (Declan Mellett) Brinklow 6-a-side Runners up
u9’s (Wayne Pulford) Rugby Town Festival Winners
u9’s (Wayne Pulford/Andy Hunt) Weymouth Cup Runners up
u8’s (Mark Troughton) John Bryan Coventry Minor 'Blue' League Winners
u8’s (Ian Harteveld/Richard Moon) Leamington Brakes Football Festival Runners up
u7’s (Gavin Brigg) Lutterworth Tournament Winners

2006/07 Season
Seniors (Paul Huddlestone) Major Boyd Carpenter Cup Runners up
Youth (Dale Draper) John Bryan Coventry Minor 'Blue' League Winners
Youth (Dale Draper) Cov and District Minor League Cup Joint Winners
u15's (Peter Day) Brinklow 6-a-side Runners up
u14’s (Mick Holt) Brinklow 6-a-side Runners up
u14’s (Paul Wilby/Neil Huddlestone) Admirals 6-a-side Runners up
u10's (Gordon Betts) Brinklow 6-a-side Winners
u9’s (Declan Mellett) Brinklow 6-a-side Runners up
u9’s (Declan Mellett) Admirals 6-a-side Winners
u8’s (Wayne Pulford) Brinklow 6-a-side Runners up
u8’s (Wayne Pulford) Admirals 6-a-side Winners
u7’s (Mark Troughton/Adrian Barratt) Brinklow 6-a-side Runners up
u7’s (Mark Troughton/Adrian Barratt) Bedworth United 6-a-side Runners up
u7’s (Mark Troughton) Kenilworth Wardens 6-a-side Runners up
u7’s (Mark Troughton/Adrian Barratt) Lutterworth 7-a-side Winners

2005/06 Season
Seniors (Paul Huddlestone) Coventry Alliance Division 4 Winners
Seniors (Paul Huddlestone) Peter Toogood Cup Runners up
Seniors (Paul Huddlestone) Major Boyd Carpenter Cup Runners up
Sunday Seniors(Wayne Woodward) Rugby & District 3rd Division Runners up
Sunday Seniors(Wayne Woodward) Chamber of Commerce Cup Winners
u13's Girls (Janine Stothard) Coventry Girls Cup Runners up
u13’s (Paul Wilby/Neil Huddlestone) Brinklow 6-a-side Runners up
u12’s (Dave Payne) Brinklow 6-a-side Runners up
u10’s (Martin Pulford) Admirals 6-a-side Runners up
u10’s (Martin Pulford) Brinklow 6-a-side Runners up
u8's (Declan Mellett) Central Ajax 6-a-side Runners up
u8's (Declan Mellett) Dunlop 6-a-side Winners
u7’s (Wayne Pulford) Chetwynd 6-a-side Runners up

2004/05 Season
Seniors (Paul Huddlestone) Rugby & District League Division 1 Runners Up
Seniors (Paul Huddlestone) Advertiser Cup Winners
u16's (Dale Draper/Mick Holt) John Bryan Coventry Minor League Division 'B' Winners
u16's (Dale Draper/Mick Holt) John Bryan Coventry Minor League Medal Competition Winners
u12’s (Neil Huddlestone) Fair Play Award Great Yarmouth
u12’s (Neil Huddlestone/Paul Wilby) Brinklow 6-a-side Runners up
u11’s (John Harman) Great Yarmouth Cup Winners
u10's (Gary Stothard) John Bryan Coventry Minor 'Green' League Runners up
u9’s (Martin Pulford) Great Yarmouth Cup Runners up
u9’s (Martin Pulford) Brinklow 6-a-side Runners up (u10s Age Group)
u9’s (Martin Pulford) Binley Woods 6-a-side Winners
u8’s (Gordon Betts) Fair Play Award Great Yarmouth
u7’s (Declan Mellett) Rugby Town Festival Runners up
u7’s (Declan Mellett) Coundon Cockerels Football Festival Winners

2003/04 Season
Seniors (Paul Huddlestone) Rugby & District Hospital Cup Runners Up
u15's (Dale Draper/Mick Holt) Brinklow 6-a-side Winners
u12's (Peter Day) Brinklow 6-a-side Winners
u11's (Neil Huddlestone) Whitestone 6-a-side Runners up
u10's (Dave Payne) Lillington 6-a-side Winners
u10's (Dave Payne) Brinklow 6-a-side Runners up
u9's (Andy Pepper/Gary Stothard) Brinklow 6-a-side Winners
u8's (Martin Pulford) Minehead Cup Winners
u8's (Martin Pulford) Brinklow 6-a-side Winners

2002/03 Season
Seniors (Paul Huddlestone) Rugby & District Hospital Cup Runners Up
Reserves (Dave Mckiernan) Rugby & District 3rd Div Cup Winners
u10's (Tony Glasscoe) Ernesford 6-a-side Winners
u9's (Dave Payne) Lillington 6-a-side Winners
u9's (Dave Payne) Brinklow 6-a-side Runners up
u7's (Nick Skerratt) Brinklow 6-a-side Winners

2001/02 Season
Seniors (Paul Huddlestone) Rugby & District League Div 2 Winners
Seniors (Paul Huddlestone) Rugby & District Hospital Cup Runners Up
Seniors (Paul Huddlestone) Rugby & District Internal Cup Runners Up
u9's (Tony Glasscoe) Brinklow 6-a-side Runners up
u9's (Tony Glasscoe) Bedworth 6-a-side Runners up
u8's (Dave Payne) Lillington 6-a-side Winners

2000/01 Season
Seniors Bourton and Frankton 6-a-side Winners
u8's (Tony Glasscoe) Brinklow 6-a-side Runners up
u8's (Tony Glasscoe) Leamington 6-a-side Winners
u7's (Dave Payne) Whitley Gala 6-a-side Runners up

1999/2000 Season
u8's (Tony Glasscoe) Brinklow 6-a-side Winners
u8's (Tony Glasscoe) Chetwynd 6-a-side Winners

1998/99 Season
u12's (Keith Byrne) Brinklow 6-a-side Winners
u10's (Mick Holt) Brinklow 6-a-side Winners
u10's (Mick Holt) Skegness Tour Fair Play Award

1997/98 Season
u9's (Mick Holt) Brinklow 6-a-side Runners up
u9's (Mick Holt) Skegness Tour Runners-up
u9's (Mick Holt) Skegness Tour Fair Play Award

1996/97 Season
Seniors (Andy Pigg) Daventry & District Upton Cup Winners
Reserves (Jim McCulloch) Daventry & District Plate Winners

1995/96 Season
Seniors (Martin Pulford) Brinklow 6-a-side Winners
Seniors (Martin Pulford) Brinklow 6-a-side Runners up
Seniors (Taffy Pulford) Daventry & District Upton Cup Winners
Seniors (Taffy Pulford) Daventry & District D.Pauley Cup Winners
Seniors (Taffy Pulford) Daventry & District 1st Div Cup Runners up

1994/95 Season
Seniors (Martin Pulford) Daventry & District Upton Cup Winners
U6's (Martin Pulford/Mick Holt) CCFC 6-a-side Fair play award

1993/94 Season
Seniors (Martin Pulford) Daventry & District Div 1 Runners up

1991/92 Season
Seniors (Paul Edmunds) Daventry & District Div 2 Winners

1990/91 Season
Seniors (Paul Edmunds) Daventry & District Plate Runners up

1989/90 Season
Seniors (Paul Edmunds) Daventry & District 3rd Div Cup Runners up

1976/77 Season
Seniors Rugby Advertiser Cup Winners
Seniors Commerce Shield Winners

1973/74 Season
Seniors Rugby Advertiser Cup Runners up

1971/72 Season
Seniors Sir Jack Scamp Cup Winners

1929/30 Season
Seniors Rugby & District Hospital Cup Winners

1924/25 Season
Seniors Dunchurch Cup Runners up

1915/16 Season
Seniors Rally Cup Winners

1914/15 Season
Seniors Rally Cup Winners

1913/14 Season
Seniors Rally Cup Winners